Apartmány Kouty

+420 725 059 900
ubytovani@k3-sport.cz

Penzion Kouty

+420 725 059 900
recepce@penzion-kouty.cz

 

Discgolf

Máte rádi sporty, při nichž jsou potřeba citlivé prsty a jistota zásahu?

Láká Vás golf, ale ještě jste nenašli dostatek času se mu věnovat? Pak Vám přinášíme sympatickou alternativu v areálu Kouty – DISCGOLF.

 

Doba jedné hry je cca 90 minut. 
Cena zapůjčení sady je 150 Kč/ osoba

karta hráče

Vše, co potřebujete, je sada frisbee, kterou Vám zapůjčíme a o pravidlech Vás proškolí personál půjčovny.
Hřiště s kovovými košíky je připraveno v mírném svahu u spodní stanice vleku sjezdovky “Ke Snowparku” nad Kouteckým lesem. Pravidla hry jsou podobná jako u golfu – jen místo míčků máte disky – frisbee a místo jamek koše. Hráč se snaží diskem trefit do koše – čím méně hodů, tím lépe. Také účinky na tělo jsou podobné jako u golfu – posiluje se kreativita, kondice a koncentrace, pohyb na čerstvém vzduchu odbourává stres.

Hřiště areálu Kouty má 9 jamek s celkovým parem 29. Je určeno začínajícím i pokročilým hráčům.

Doba jedné hry je cca 90 minut. 
Cena zapůjčení sady je 150 Kč/ osoba

Pravidla
1. Hráč hází z určeného výhoziště, při odhozu se nesmí žádná část jeho těla dotýkat země za přední hranou výhoziště. Přešlápnout smí až po odhozu.

2. Dál hráč hází z místa, kde se disk zastavil, při odhozu se musí dotýkat alespoň jednou částí těla do 30 cm za přední hranou disku směrem od cíle. Po odhozu smí přešlápnout jen pokud cíl není blíž než 10 metrů.

3. Pokud hráč nemůže splnit předchozí bod (disk zůstal ve stromě nebo hustém keři), odhazuje z nejbližšího možného místa na spojnici cíle a disku dále od cíle.

4. Pokud disk zůstal ve stromě, hází hráč z místa pod diskem, pokud je disk výše než 2 metry, připočítá si jeden trestný hod.

5. Hráč nesmí měnit žádnou součást hřiště, aby si ulehčil hod (např. ohýbat nebo dokonce lámat větve).

6. Vždy hází hráč, který je nejdále od cíle.

7. Bezpečnost především – vždy se přesvědčte, že v dosahu disku není žádná osoba ani zvíře, které byste mohli zasáhnout!