Apartmány Kouty

+420 725 059 900
ubytovani@k3-sport.cz

Penzion Kouty

+420 725 059 900
recepce@penzion-kouty.cz

 

Naučná stezka a rozhledna

užijte si okolní krásu přírody

Ideální pro milovníky Nordic walking a turistiky jako takové

ROZHLEDNA U MEDVĚDA

Rozhledna u horní stanice lanovky v 1100 m n.m, výška 20m.
Výhledy na město Šumperk, údolí Desné, masiv Kralického Sněžníku, hřeben Hrubého Jeseníku od Šeráku až po Červenohorského sedlo.

RYSÍ SKÁLA – LÁKADLO PRO NÁVŠTĚVNÍKY AREÁLU KOUTY

Areál Kouty vybudoval ve spolupráci s Lesy ČR, CHKO Jeseníky a Ministerstvem ŽP novou naučnou stezku Rysí skála. Projekt stezky, který byl podpořen finančním grantem MŽP, se opírá o příběh zbloudilé rysice s mláďaty, jež nalezne úkryt na vrcholu Medvědí hory (1163 m. n. m.).  V této oblasti bude vytvořena unikátní vyhlídka s přístřešky na Rysí skále, snadno přístupná od horní stanice lanovky v Koutech. Příběh, v němž se objeví lesní skřítci, pohádkové bytosti i vládce hor Praděd, bude vyprávěn komiksovou formou na tabulích u každého zastavení s doplněním informací o okolní přírodě.

Naučnou stezku tvoří také dřevěné plastiky zvířat i lesních bytostí, chýše Praděda,  doupě rysice a zejména interaktivní prvky prolézaček a her pro děti. Stezka bude volně navazovat na   dřevěný skanzen Koutecký les.

Oblast  Medvědí hora v Jeseníkách, délka trasy 2 km, nadmořská výška 1 080 – 1163 m. n. m. , dostupnost z horní stanice lanovky v Koutech nad Desnou.

Naučná stezka Rysí skála

Hlavní zastavení

– areál Kouty náměstí: rysice se skluzavkou, tabule s příběhem, lanový skluz přes Desnou
– palouk v lese na Medvědí hoře: Pradědova chýše, dřevěné plastiky Praděda, zvířat i skřítků

Interaktivní prvky

– vyhlídka na Rysí skále: dva přístřešky, doupě rysice s mláďaty, interaktivní prvky, naučné tabule, hry pro děti
– bar u Medvěda, horní stanice lanové dráhy Kouty: plastika medvěda s mláďaty, občerstvení

Tento projekt vznikl za podpory Revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí:

Mapa a popis ke stažení:

MAPA ZDE POPIS ZDE
 

Nordic Walking je všestranná pohybová aktivita

určená pro nejširší i nesportující veřejnost jako efektivní způsob zvyšování kondice. Areál Kouty je novinkou mezi turistickými cíli a najdete zde několik úrovní tras pro vyznavače chůze s hůlkami. Nabízíme pohodlí – bezproblémové a bezplatné pakování, nové gastro provozy s galerií historických fotografií, dvěma bowlingovými dráhami a venkovní terasou k příjemnému posezení.

TIP NA VÝLET
výjezd šestisedačkovou lanovkou do výšky 1200m.n.m, můžete dojít pěšky nebo využít dopravy autobusem k horní nádrži Dlouhé Stráně s fantastickými výhledy na pásmo Hrubého Jeseníku a napojení na několik turistických tras. Projdete se v srdci Chráněné krajinné oblasti Jeseníky.