Apartmány Kouty

+420 725 059 900
ubytovani@k3-sport.cz

Penzion Kouty

+420 725 059 900
recepce@penzion-kouty.cz

 

Koloběžky sjezd 17km

Jedinečná možnost nevšedního zážitku při nejdelším sjezdu na koloběžkách v ČR.

Chystáte se navštívit přečerpávací elektrárnu Dlouhé Stráně a nechcete se vracet tou samou cestou? Máte možnost využít naši půjčovnu koloběžek. Koloběžky se dají zapůjčit v prodejně Helia Sport na Kouteckém náměstí nebo přímo u horní nádrže Dlouhé stráně. Trasa nabízí nepřekonatelný sportovní a krajinářský zážitek a její délka je přes 17 km, vede od horní nádrže DS kolem dolní nádrže a následně do areálu Kouty.Na trase se můžete kochat výhledy na nejvyšší horu Jeseníků a nejvyšší bod ČR (špička vysílače Praděd), sledovat skály, kterými se pyšní jesenické vrcholy (Vozka, Keprník, Petrovy kameny), technické zajímavosti zdejší oblasti a jiné zajímavosti, které tato krajina nabízí.

Trasa – 17 km:  úsek vyznačen fialově viz mapa

Zapůjčení v prodejně Helia Sport:

V prodejně Helia Sport na Kouteckém náměstí – zapůjčíte koloběžku, ke koloběžce je možno zapůjení helmy. Zakoupíte si lístek na lanovku, která Vás dopraví na Medvědí horu 1100m. n. m.  S koloběžkou je pak třeba ujít trasu 4,5 km a dostanete se přímo k horní nádrží DS. Na trase můžete také odbočit přímo na dolní nádrž a vyhnout se tak závěrečnému stoupání. Následně vás čeká nádherný sportovní zážitek – 17 km sjezd na koloběžce cca 30min a dojedete zpět ke Kouteckému náměstí.

Zapůjčení u horní přečerpávací stanice Dlouhé Stráně:

U horní přečerpávací stanice Dlouhé Stráně si zapůjčíte koloběžku. Nezbývá nic jiného než na nepřekonatelný zážitek vyrazit.

Při jízdě směrem dolů, ale i nahoru dbejte na maximální opatrnost  – reálná možnost střetu s turisty, autobusy i ostatními vozidly, nejste na komunikaci sami !!!  Čtěte  provozní řád lanovky – pravidla bikeparku Kouty. Vyzkoušejte si nejprve jízdu v malé rychlosti, při jízdě dodržujte pokyny školícího personálu areálu Kouty (jaký má být ideální postoj, jak brzdit apod.). Používání zapůjčených sportovních potřeb je na vlastní nebezbečí.


CENÍK KOLOBĚŽEK ZOBRAZIT ZDE

 

V případě nepříznivého počasí koloběžky půjčujeme pouze v prodejně Helia Sport, ne u horní nádrže Dlouhé Stráně. Blížší informace v prodejně Helia Sport, tel.: 583 213 145.