Apartmány Kouty

+420 725 059 900
ubytovani@k3-sport.cz

Penzion Kouty

+420 725 059 900
recepce@penzion-kouty.cz

 

bike park

Adrenalin pro začátečníky i profesionály

Jeden z nejnavštěvovanějších bike parků v republice

 

CYKLOTRASY

Kde
V areálu Kouty, možnost přepravy kol moderní šestisedačkovou lanovkou – nejrychlejší lanovka v ČR. Pro členy ActiveClub řada výhod více…

Start
Horní stanice lanovky Medvědí hora 1100 m. n. m. Zde začínají všechny trasy a navazuje se tady na cyklotrasy k horní nádrži Dlouhé Stráně.

Cíl
Dolní stanice lanovka Liščí potok 600 m. n. m. Je třeba se sem dopravit i s kolem, od kasy vzdálena cca 300m.

Jak
Lístky do bikeparku i na lanovku zakoupíte v kasách umístěných na Kouteckém náměstí.

Na čem
V prodejně Helia Sport přímo na Kouteckém náměstí půjčujeme horská i celoodpružená kola Speciallized a Kona včetně vybavení.

Jak vybírat trasu:
Trasy jsou označeny dle obtížnosti stejně jako sjezdovky – modrá – lehká, červená – střední, černá – těžká.

Názvy tras s popisem a délkou naleznete vždy na přehledných mapách umístěných na startu (lanovka Medvědí hora) nebo v cíli (lanovka Liščí potok)

Veškeré informace k obtížnosti a pod. Vám ochotně podá personál Helia sportu.

Popis tras:
Nejlehčí trasy pro silniční a trekingová kola navazují na síť cyklotras v okolí Mravenečníku, respektive horní nádrže Dlouhých Strání (okruh 15 km).

Zde je zároveň umístěn 2,5 km okruh na inline brusle v nadmořské výšce 1350 m a nádhernými výhledy na celé Jeseníky.

Trasy na horská kola startují u lanovky na Medvědí hoře.

Uhlířská stopa

lehčí trasa – modrá 5km je určena pro pokročilé jezdce na horských kolech, zajímavostí je, že částečně vede po původní uhlířské cestě, kde jsou patrné terasy, na nichž se dříve pálilo dřevěné uhlí – začíná pod horní stanicí lanové dráhy “Medvědí Hora”, zde se klikatí po celé šířce sjezdovky “U vrtulí”, na konci této sjezdovky se v místě křížení tratí stáčí vlevo do lesa, křižuje lanovou dráhu a sjezdovou trať “Hřebenovka”(v tomto místě je třeba zastavit a rozhlédnout se!!!), pokračuje sjezdem po staré uhlířské stezce, konec této stezky se napojuje na lesní cestu vedoucí po rovině 2,5km až k místu zvanému “U obrázku” (vzhledem k tomuto úseku, není trasa zcela ideální pro sjezdová kola) dále pokračuje z kopce lesní cestou, před vysílačem uhýbá vpravo do listnatého lesa, zde pokračuje příjemným trailem tvořeným z klopených zatáček a terénních vln, po přejetí lesní cesty, vede dále stezkou na sjezdovku “U snowparku” a ke spodní stanici l.d. “Liščí potok”

Stará medvědice

lesní freeride trail – červená 3km – terénní vlny, kořeny, klopené zatáčky přírodní skoky – určena pro zkušené jezdce na celoodpružených kolech, začíná vpravo od h.s. lanové dráhy “Medvědí Hora” (pod barem “U medvěda”) vede lesem podél sjezdovek “U vrtulí” a “Medvědí” čímž kopíruje jejich sklon, v horním a středním úseku trasy jsou 2 rovinky o délce cca 80m zbytek trailu vede poctivě z kopce místy pod velkým sklonem, trail ve spodní části traverzuje sjezdovku “Medvědí” pokračuje sjezdem podél potůčku a vyúsťuje u s.s. lanové dráhy “Liščí potok”

Hřebenovka

prvky 4X/freeride – červená 3,5km – určena pro zkušenější jezdce na celoodpružených kolech, začíná přímo pod h.s.l.d. “Medvědí hora” v horní části vede pod lanovkou (hliněné skoky, klopené zatáčky, lavice) ve střední části se napojuje na sjezdovku “Hřebenovka” (hliněné klopené zatáčky, lavice) pokračuje po lesní cestě (freeride, skoky), dále lesem (freeride) a ve spodní části vede po sjezdovce “U snowparku” až ke s.s. l.d. “Liščí potok”.

Koutíkův sen

DH – černá 2,5km, celkové převýšení 500m – nejtěžší trať, určena pro zkušené jezdce na celoodpružených kolech, začíná vpravo cca 100m pod h.s. l.d. “Medvědí hora” u h.s. vleku “U vrtulí” odtud vede vpravo podél vleku a částečně krajem lesa (lavice, skoky s protihranou, klopené zatáčky, kořeny) až na konec sjezdovky “U vrtulí”, zde se stáčí mírně vpravo do řídkého smrkového lesa směrem k lanovce, pokračuje krátkým úsekem pod lanovkou, uhýbá vlevo do smrkového lesa, kde pokračuje prudkým sjezdem (kameny, kořeny) ústícím na lesní cestu a křižuje lanovku (zde je třeba zpomalit a rozhlédnout se!!!) dále se klikatí bukovým lesem vpravo od lanovky a vyúsťuje na dojezd sjezdovky “Medvědí” směrem ke s.s. l.d. “Liščí potok”
Na této trase se jel Moravsko/Slovenský DH Cup, jedna z RZ Enduro Race, Mistrovství ČR v DHI a Český pohár DHI.