Apartmány Kouty

+420 725 059 900
ubytovani@k3-sport.cz

Penzion Kouty

+420 725 059 900
recepce@penzion-kouty.cz

 

Aktivity

Exkurze dlouhé stráně

Návštěva přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně se již několik let drží v první desítce hitparády nejnavštěvovanějších turistických cílů nejen v rámci Jesenicka a Olomouckého kraje, ale i České republiky.
Letošní rok je přelomový v rozšíření zázemí pro návštěvníky a zatraktivnění dopravního systému k horní nádrži. Zajistíme plynulé napojení služeb od velkokapacitních bezplatných parkovišť, přes nové gastro provozy s možností zajištění menu pro skupinové zájezdy až po šestisedačkovou lanovku, která Vás během osmi minut přiblíží k okruhu horní nádrže. Koutecký areál je zárukou zážitku, kde se edukativní část exkurze s náhlédnutím do útrob dolní části elektrárny snoubí s horskou galerií masívu Hrubého Jeseníku v oblasti horní nádrže elektrárny. Přidanou hodnotou jsou celosezonní půjčovny inlinových bruslí, kol a koloběžek pro aktivní vyžití v horském prostředí, galerie dobových fotografií a expozice dřevěných soch v romantickém prostředí Kouteckého lesa.

Bowlingové dráhy,venkovní posezení na terase, občerstvení u horní nádrže v novém baru U medvěda a kyvadlová přeprava minibusem na trase horní stanice lanovky – horní nádrž Dlouhé Stráně jsou další ve výčtu novinek, který areál Kouty připravil pro návštěvníky pro letní sezónu.

Podrobné informace k organizaci návštěvy a rezervaci najdete na www.dlouhe-strane.cz, nebo denně od 9:00 do 16:00 na telefonní lince 585 283 282. 

Turistika + nordic walking

Nordic Walking je všestranná pohybová aktivita určená pro nejširší i nesportující veřejnost jako efektivní způsob zvyšování kondice. Areál Kouty je novinkou mezi turistickými cíli a najdete zde několik úrovní tras pro vyznavače chůze s hůlkami. Nabízíme pohodlí – bezproblémové a bezplatné pakování, nové gastro provozy s galerií historických fotografií, dvěma bowlingovými dráhami a venkovní terasou k příjemnému posezení.

TIP NA VÝLET – výjezd šestisedačkovou lanovkou do výšky 1200m.n.m, můžete dojít pěšky nebo využít dopravy autobusem k horní nádrži Dlouhé Stráně s fantastickými výhledy na pásmo Hrubého Jeseníku a napojení na několik turistických tras. Projdete se v srdci Chráněné krajinné oblasti Jeseníky.

discgolf

Máte rádi sporty, při nichž jsou potřeba citlivé prsty a jistota zásahu? Láká Vás golf, ale ještě jste nenašli dostatek času se mu věnovat? Pak Vám přinášíme sympatickou alternativu v areálu Kouty – DISCGOLF.

Vše, co potřebujete, je sada frisbee, kterou Vám zapůjčíme a o pravidlech Vás proškolí personál půjčovny.
Hřiště s kovovými košíky je připraveno v mírném svahu u spodní stanice vleku sjezdovky “Ke Snowparku” nad Kouteckým lesem. Pravidla hry jsou podobná jako u golfu – jen místo míčků máte disky – frisbee a místo jamek koše. Hráč se snaží diskem trefit do koše – čím méně hodů, tím lépe. Také účinky na tělo jsou podobné jako u golfu – posiluje se kreativita, kondice a koncentrace, pohyb na čerstvém vzduchu odbourává stres.

Hřiště areálu Kouty má 9 jamek s celkovým parem 29. Je určeno začínajícím i pokročilým hráčům.

Doba jedné hry je cca 90 minut. 
Cena zapůjčení sady je 150 Kč/ osoba

Pravidla
1. Hráč hází z určeného výhoziště, při odhozu se nesmí žádná část jeho těla dotýkat země za přední hranou výhoziště. Přešlápnout smí až po odhozu.

2. Dál hráč hází z místa, kde se disk zastavil, při odhozu se musí dotýkat alespoň jednou částí těla do 30 cm za přední hranou disku směrem od cíle. Po odhozu smí přešlápnout jen pokud cíl není blíž než 10 metrů.

3. Pokud hráč nemůže splnit předchozí bod (disk zůstal ve stromě nebo hustém keři), odhazuje z nejbližšího možného místa na spojnici cíle a disku dále od cíle.

4. Pokud disk zůstal ve stromě, hází hráč z místa pod diskem, pokud je disk výše než 2 metry, připočítá si jeden trestný hod.

5. Hráč nesmí měnit žádnou součást hřiště, aby si ulehčil hod (např. ohýbat nebo dokonce lámat větve).

6. Vždy hází hráč, který je nejdále od cíle.

7. Bezpečnost především – vždy se přesvědčte, že v dosahu disku není žádná osoba ani zvíře, které byste mohli zasáhnout!